Z okazji Tygodnia Bibliotek dn. 8.05.2026r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie odwiedzili naszą bibliotekę i wzięli udział w konkursie „Mistrz Pięknego Czytania”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, pięknie czytając wybrane utwory. Występy dostarczyły wiele emocji i zostały docenione przez jury konkursowe, które wyłoniło z grona 26 czytających 6 laureatów konkursu. Serdecznie wszystkim dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

W dniach 11–15 maja odbyły się także czytelnicze poranki w przedszkolu. Harcerze z 23 DH „WATAHA” im. Wandy Rutkiewicz codziennie rano odwiedzali dzieci, aby czytać im bajki i wiersze. Aby jeszcze bardziej zachęcić najmłodszych do słuchania, harcerze przebierali się za postacie z bajek, wprowadzając wyjątkową i radosną atmosferę.

W ramach Tygodnia Bibliotek czytelnicy mogli również anonimowo polecać książki z naszego księgozbioru, które warto przeczytać, a także zgłaszać tytuły, jakie chcieliby wypożyczyć i przeczytać w przyszłości. Dziękujemy za wszystkie propozycje – postaramy się wzbogacić nasz księgozbiór o wskazane pozycje.

Odbył się także konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie na rymowankę o bibliotece i czytelnictwie.

Nagrody w wyżej wymienionych konkursach zostaną wręczone podczas najbliższego apelu szkolnego. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólnie spędzony czas podczas Tygodnia Bibliotek!

Skip to content