Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) nasza biblioteka zorganizowała spotkanie dla uczniów klas I Szkoły Podstawowej im. Tadeusz Kościuszki w Miedznie.

Na wstępie uczestnicy zapoznali się z tematyką odnośnie praw autorskich. Poruszone zostały ważne kwestie dotyczące ochrony dzieła twórcy i nienaruszalności. Następnie obejrzeli film o powstaniu książki oraz jej roli w życiu człowieka. Po projekcji chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami na powyższy temat. W dalszej części zajęć uczniowie zostali podzieleni i pracowali w grupach. Z wielką starannością wykonywali powierzone im zadania. Ponadto wzięli udział w zabawie „ Biblioteczne Bingo”. Zajęcia pomogły utrwalić zdobytą wiedzę, sprzyjały integracji i dobrej zabawie. Na zakończenie uczniowie wykonali pracę plastyczną – róża, która była nawiązaniem do omówionej tematyki i dawnej tradycji, kiedy to kobiety otrzymują róże, a mężczyźni książkę.

Uczestnicy w trakcie zajęć wykazali się niezwykłą aktywnością i zapałem do pracy twórczej. Było wiele śmiechu, radości i pozytywnej energii. W ramach podziękowań od uczniów kl. I panie bibliotekarki otrzymały symboliczne róże. W ciepłej i miłej atmosferze upłynął nam czas w tym pięknym dniu książki.

Skip to content