W dniu 16 grudnia w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki w Miedznie miała miejsce premiera spektaklu pod nazwą ,, Teatr cieni”, przygotowanego przez kółko teatralne działające przy Gminnej Bibliotece pod przewodnictwem Pań bibliotekarek: Pani Beaty i Pani Ani.

Widownia wypełniona była po brzegi , przybyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Miedzna ,  przybyli rodzice i dziadkowie występujących dzieci  oraz inne osoby zainteresowane teatrem w wykonaniu lokalnych aktorów.

Przedstawienie miało na celu przybliżenie widzom etapów powstawania wszechświata, aż do momentu narodzin Jezusa.  Młodzi aktorzy przedstawili wspomniane wydarzenia za pomocą światła oraz własnych cieni co wzbudziło duże zainteresowanie publiczności. W drugim etapie wydarzenie dzieci zaprezentowały znane kolędy i pastorałki, co spowodowało, że publiczność przeniosła się w nastrój zbliżających się świąt.

Liczna publiczność nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami i owacjami, w imieniu władz terytorialnych podziękowanie za znakomity  występ pełen nowatorskich i zaskakujących  rozwiązań złożył Wójt Gminy Miedzna, po czym wręczył młodym aktorom słodkie upominki. Podziękowania i gratulacje członkom kółka teatralnego złożyła także dyrektor Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim oddział Miedzna , która również wręczyła aktorom drobne upominki.

Na zakończenie wspaniałego wieczoru na dzieci czekały słodkie smakołyki, natomiast dla zgromadzonej publiczności przygotowano słodki kącik z domowym ciastem, kawą i herbatą. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem co zacieśniło relacje zgromadzonych tam osób.

Młodzi aktorzy zapewnili, że świat o nich usłyszy oraz że na pewno będą kolejne okazje aby podziwiać talent naszych lokalnych aktorów młodego pokolenia.